Samsung Galaxy S8 Modelinde Hangi İşlemci Kullanılacak?

27 January 2016 0 yorumlar ecasus

Yaklaşık olarak 2017 Yılında çıkması beklenen Samsung Galaxy S8 modelinin işlemci üretim planı.

Samsung'un işlemci üretimine yaptığı büyük yatırımların haberlerini duymuşsunuzdur, Gittikçe küçülen işlemcileri rahatça üretebilmek için geleceğe dönük çok büyük yatırım yapan şirket, bir süre önce akıllı telefonlarına sırf kendi ürettiği işlemcileri "Exynos" kullanacağını karar vermişti.

Exynos işlemci ailesi uzun süren çabaların ardından piyasaya sağlam bir rakip haline getiren Samsung, sonraki telefon modellerinde bu işlemcileri ve farklı nesillerini kullanacak. Galaxy S6 modelinden sonra çıkcak olan Galaxy S7 içerisinde de 14nm mimarisinde üretilmiş ancak daha fazla geliştirilmiş olan Exynos M1 yer alacak.

Daha sonra Samsung neler planladığı adım adım ortaya çıkıyor, 10nm FinFET işlemci teknolojisini hayata geçirmekte TSMC'nin bir adım arkasında kalmış gözüken Samsung, tam kapasite üretim hızına 2016 sonuna doğru gireceğini açıkladı.

10nm teknolojisi FinFET ile üretimden çıkacak işlemcilerden bir diğeride henüz adı konmamış olan Exynos mobil işlemci olacağa benziyor.

Samsung'un bu işlemci ile enerji tüketimi konusunda ve performans açısından 14nm modelli işlemcilere göre çok daha üstün ve stabil olacağını biliyor. Söylenenler arasında hangi modellerin bu işlemcileri kullanacağı bile belirlenmiş durumda.

Şirket işlemciyi ilk kullanım olarak 2017 de piyasaya sürmeyi planladığı Galaxy S8 modelinde kullanmayı planlamakta.

Bu Yazı Hakkında Neler Düşünüyorsunuz ?

* Gerekli Alanlar

Yorumlar (0)